НАТХНЕННЯ НА РІВНІ ДНК. BMW НА МІЖНАРОДНОМУ ФЕСТИВАЛІ СУЧАСНОГО МИСТЕЦТВА KYIV ART WEEK.

BMW Україна виступила офіційним партнером четвертого міжнародного фестивалю сучасного мистецтва Kyiv Art Week, який тривав протягом минулого тижня в українській столиці. Подію ознаменував великий ярмарок галерей і арт-об’єктів Kyiv Art Fair, в рамках якого компанія презентувала проект ART INSPIRED BY THE 8, розроблений спеціально запрошеним художником, Максом Шкіндером. Окрім цього, захід включив в себе ряд інсталяцій та художніх спецпроектів по всьому місту, освітню програму, показ короткометражних фільмів про сучасне українське мистецтво.

 

 

Натхненна формами абсолютно нового THE 8, спільна розробка BMW Україна, молодого українського митця та Kyiv Art Week стала логічним продовженням діяльності концерну по підтримці сучасного мистецтва, як одного з пріоритетних напрямків розвитку вже протягом десятиліть.

 

Надзвичайний арт-об’єкт, що виступив центром експозиції, був створений на базі BMW M850і xDrive, який випромінює унікальну ауру витонченого та водночас спортивного стилю, основними рисами якого є чіткість, сучасність та емоційність. Характерні для марки передні решітки радіатора, що були виконані у новій інтерпретації та відобразили собою єдиний масивний шестикутний елемент, виступили основою та натхненням для автора роботи. Результатом стала абсолютна синергія дизайну автомобіля та художнього твору, яка наділила новий THE 8 у версії M Performance неймовірно виразним зовнішнім виглядом.

 

Митець для розробки проекту ART INSPIRED BY THE 8 був обраний радою професійних кураторів Kyiv Art Week та менеджментом компанії BMW Україна, шляхом тендеру серед попередньо відібраних кандидатів, згідно мистецького доробку та запропонованих ідей.

 

 

Макс Шкіндер вразив проникливістю своєї концепції, що відображає сутність не тільки оновленої моделі, а й самого бренду. Саме під такою назвою була представлена робота - «THE ESSENCE» (переклад з англ. «СУТНІСТЬ»). Автор є одним з найвідоміших українських автомобільних дизайнерів, проте паралельно з професійною діяльністю активно захоплюється живописом та графікою. Специфічними для його творів є глибина зображення та дещо розмиті форми. Він експериментує з різними техніками малювання та матеріалами, від полотна до металу, де сам автомобіль перетворюється на витвір мистецтва. Характерна для його творчості палітра кольорів простежується і у цьому проекті: яскраві, багатошарові, з підкресленою глибиною - не тільки самим патерном, але й сатиновим та глянцевим покриттями плівки – це створює сукупний ефект одновимірного часу та тривимірного простору, які символічно натякають на 19 років очікування між першим поколінням 8 серії та сучасною моделлю THE 8.

 

«Звик представлятися дизайнером у денний час, проте у нічний – я художник. Кожна з цих сторін існує самостійно і, в той же час, вони доповнюють одна одну. Мабуть, у цьому секрет гармонійного поєднання створеного патерна та форм нового THE 8. Структура малюнка базується на характерній формі решітки BMW. Ця деталь дизайну є ключовою характеристикою всіх поколінь марки та являє собою ДНК бренду. Крім того, вона відображає число вісім, як назву моделі, в якій міститься знак нескінченності – символ відродження культової моделі. При довгому перегляді перетинів кілець ілюстрації глядач може побачити натяки на майбутні форми та обриси одного з ключових елементів образу німецького автомобіля» - головний художник проекту ART INSPIRED BY THE 8, Макс Шкіндер.

 

На підтримку неординарного витвору мистецтва та його авторського задуму, було запроваджено ініцативу #bmwartchallenge у соціальних мережах, в рамках якої кожен бажаючий мав змогу поділитися власним баченням художньої графіки для абсолютно нового THE 8. Відбір робіт проводився комісією, яка складалася з представників Kyiv Art Week та BMW Україна. Було отримано багато яскравих малюнків, але оприлюднено лише три найкращих.

 

 

Доповнила загальне враження ретроспектива легендарної колекції BMW Art Car з десяти фото автомобілів, що були створені у рамках однойменного проекту, видатними митцями різних часів.

 

Партнерство з Kyiv Art Week, створення власного арт-объекта для експонування та соціальна ініціатива #bmwartchallenge стала ще одним яскравим прикладом діяльності баварського автомобільного бренду, спрямованої на популяризацію мистецтва і культури і, зокрема, підтримки сучасного мистецтва в Україні.

 

Культурні ініціативи BMW Group.


У всьому світі концерн BMW вже давно асоціюється з мистецтвом завдяки своїй легендарній колекції BMW Art Car, у створенні якої взяли участь такі світові зірки, як Енді Уорхол, Джефф Кунс, Рой Ліхтенштейн, Франк Стелла і Сезар Манрике. З тих пір, як в 1975 році французький автогонщик та цінитель мистецтва Ерве Пулен запропонував розписати автомобіль своєму знайомому художникові Олександру Колдеру, визнані майстри з усього світу створили на базі автомобілів BMW 17 унікальних арт-карів. На честь святкування 100-річчя концерну Виникли 18-й і 19-й арт-кари, дизайн яких був розроблений китайською художницею Цао Фей та знаменитим американським концептуалістом Джоном Балдесарі.
Крім того, BMW Group підтримує такі знакові арт-заходи, як Art Basel у Базелі, Майамі і Гонконгу, Frieze Art Fair і Frieze Masters London, Frieze New York, Paris Photo, Paris Photo Los Angeles і TEFAF Maastricht. Німецький концерн також пов'язує співпраця в області проблем урбанізму з музеєм Соломона Гуггенхайма у Нью-Йорку і довгострокові проекти з галереєю Tate Modern у Лондоні та Національною галереєю у Берліні. В рамках проекту BMW «Мистецтво для всіх» у британській столиці вже п'ятий рік поспіль Лондонський симфонічний оркестр під керівництвом Валерія Гергієва виходить на Трафальгарську площу з безкоштовним концертом класичної музики.

 

Kyiv Art Week.


Щорічний міжнародний фестиваль мистецтва, популярний в Україні і вже добре відомий за її межами. У 2018 році його відвідало понад двадцять тисяч гостей. У тому числі безліч зарубіжних діячів мистецтва і журналістів. Фестиваль охоплює ряд локацій по всьому місту, де представлені тематичні інсталяції та спецпроекти українських і міжнародних художників і кураторів. Серед інших, спецпроект “Phantom Models 6” в Національному музеї медицини України від актуального італійського художника Крістіана Фогароллі і куратора Джулії Коллетти; експозиція на Володимирському ринку “Footnote 11” Барбари Пивоварський та Гійома Роло; ряд українських проектів.

 

 

Окрема велика подія в рамках фестивалю – щорічний ярмарок Kyiv Art Fair – в цьому році залучив сорок галерей, в тому числі з Німеччини, Австрії, Данії, Франції та США. Одна з місій ярмарки – познайомити киян і гостей столиці з художніми роботами актуальних українських та світових авторів. В єдиному просторі Комплексу “Торонто-Київ” загальною площею біля 5000 кв м, відвідувачам було представлено близько тисячі арт-об’єктів від більш ніж двохсот художників.

 

Офіційне відкриття Kyiv Art Fair 2019 відбулось в четвер 23 травня. У цей день було офіційно представлено проект ART INSPIRED BY THE 8, аудіо-візуальне шоу і презентації ряду спецпроектів. Цю знакову подію відвідали впливові діячі мистецтва, колекціонери, представники світових і українських культурних інституцій.

 

Читати далі