НОВИЙ ПОВНІСТЮ ЕЛЕКТРИЧНИЙ BMW iX: В УКРАЇНІ ОГОЛОШЕНО ЦІНИ НА АВТОМОБІЛІ.
 НОВИЙ ПОВНІСТЮ ЕЛЕКТРИЧНИЙ BMW iX: В УКРАЇНІ ОГОЛОШЕНО ЦІНИ НА АВТОМОБІЛІ.
 НОВИЙ ПОВНІСТЮ ЕЛЕКТРИЧНИЙ BMW iX: В УКРАЇНІ ОГОЛОШЕНО ЦІНИ НА АВТОМОБІЛІ.

НОВИЙ BMW 2 СЕРІЇ COUPE: НАСТУПНИЙ РОЗДІЛ В ІСТОРІЇ КОМПАКТНИХ СПОРТКАРІВ BMW.

Новий BMW 2 серії Coupe задає новий орієнтир у своєму сегменті, пропонуючи ще більше спортивності і задоволення від керування. Виразний індивідуальний дизайн поєднується з чудовою динамікою, потужними двигунами і точно налаштованим шасі, в якому застосовуються технічні рішення від моделей BMW 3 серії і BMW 4 серії.

 

Крім поліпшених динамічних якостей, новий BMW 2 серії Coupe пропонує преміальне оформлення інтер'єру, а також інновації в галузі управління функціями і діджитал-сервісів. Переваги перед моделлю попереднього покоління також відображені в більш широкому списку доступних систем допомоги водієві.

 

Світова прем'єра нового BMW 2 серії Coupe відбудеться 8 липня 2021 року на Фестивалі швидкості в Гудвуді, Великобританія. У вересні модель стане частиною експозиції BMW на виставці IAA MOBILITY 2021 в Мюнхені. Виробництво нового спорткара буде налагоджено на заводі BMW Group у мексиканському місті Сан-Луїс-Потосі.

 

Спортивна філософія нового BMW 2 серії Coupe.

55 років тому легендарний BMW 02 заклав основу концепції компактних спортивних купе компанії BMW. У 1973 році дводверна модель BMW 2002 turbo стала першим серійним автомобілем в Європі, оснащеним турбонаддувом. Нове купе BMW 2 серії втілює дух своїх попередників і гідно продовжує традицію компактних спорткарів BMW.

 

Ідеальні розміри, продумана конструкція кузова і шасі, збільшена на 12% жорсткість на кручення кузова, задньопривідна компоновка, оптимізована аеродинаміка та практично ідеальний розподіл ваги у пропорції 50:50 між осями наділяють нове купе високими точністю управління, маневреністю і швидкістю проходження поворотів.

 

На вершині лінійки моделей BMW 2 серії Coupe розташована найбільш динамічна версія BMW M240i xDrive Coupe. Вона оснащується шестициліндровим рядним двигуном BMW TwinPower Turbo потужністю 387 к.с., а також інтелектуальною системою повного приводу BMW xDrive, тяга в якій передається з акцентом на задню вісь.

 

Ексклюзивний дизайн з виразною передньою оптикою і решіткою радіатора BMW.

 

Дизайн передньої частини нового BMW 2 серії Coupe характеризують об'ємні поверхні і переважаючі діагональні лінії. Решітка радіатора BMW має горизонтальну архітектуру з вертикальними ламелями замість класичної структури у вигляді сотів. У стандартному виконанні решітка радіатора має хромовану окантовку, а при замовленні обробки екстер'єру M Shadow Line - кольору «Глянцевий Чорний». У версії BMW M240i xDrive Coupe окантовка пофарбована у спеціальний колір «Сірий Церій».

 

Загальна риса для всіх модифікацій BMW 2 серії Coupe - світлодіодні фари, унікальний дизайн яких натхненний культовим купе BMW 02. Покажчики поворотів інтегровані в денні ходові вогні U-подібної форми.

 

В якості опції доступні адаптивні світлодіодні фари з технологією BMW Selective Beam, які здатні реагувати на кут повороту коліс і максимально ефективно висвітлювати дорогу, спираючись на дані навігаційної системи. Така оптика буде доступна, в тому числі, і в дизайні M Shadow Line з темними вставками.

 

Атлетичний профіль нового BMW 2 серії Coupe формують довгий рельєфний капот, короткі звіси і зрушена назад пасажирська капсула. Компактний спорткар також відрізняють велика лінія скління, динамічна форма даху і кришка багажника з вираженою кромкою спойлера.

 

Задній бампер гармонійно доповнює вставка матового чорного кольору з інтегрованими світловідбивачами. На модифікації BMW 2 серії Coupe з бензиновим двигуном з обох боків заднього бампера розташовані два патрубки вихлопної системи. У версії BMW M240i xDrive Coupe ці патрубки мають трапецієподібну форму. Дизайн задніх світлодіодних ліхтарів з чіткою тривимірною графікою являє собою нову інтерпретацію фірмових L-образних світлових елементів BMW.

 

Важливий аспект еталонної маневреності - компактні розміри. Довжина, ширина і висота нового BMW 2 серії Coupe становлять 4537 мм, 1838 мм і 1390 мм відповідно, тоді як довжина колісної бази досягає 2741 мм. Це означає, що автомобіль став на 105 мм довше, на 64 мм ширше і на 28 мм нижче попереднього покоління моделі при збільшеній на 51 мм колісній базі.

Крім того, на відточену керованість впливає ширина колії. На передній осі ширина колії зросла на 54 мм у порівнянні з попереднім поколінням моделі - до 1575 мм, а задня колія збільшилася на 31 мм - до 1587 мм. У версії BMW M240i xDrive ці параметри тепер ще вище - збільшення склало 63 мм і 35 мм.

 

Дизайн лінії екстер'єру M Sport дозволяє ще сильніше підкреслити спортивний характер нової моделі. У неї входять передній бампер з великими повітрозабірниками, обробка екстер'єру M Shadow Line, 18-дюймові легкосплавні колісні диски М, а також накладки на бічні пороги і нижня частина заднього бампера з обробкою кольору Dark Shadow. Крім того, для нового купе BMW 2 серії буде доступний широкий список фірмових деталей дооснащення M Performance.

 

Лінійка квітів включає сім стандартних варіантів забарвлення кузова, шість з яких - c ефектом металік. Ексклюзивно для BMW 2 серії Coupe пропонується новий колір «Грозова Ніч металік».

 

Продумана аеродинаміка, вдосконалена силова структура кузова і висока пасивна безпека.

 

Ефектна зовнішність нового BMW 2 серії Coupe поєднується з відточеною керованістю. Компактний і легкий кузов із збільшеною на 12% жорсткістю на кручення в порівнянні з купе попереднього покоління, а також розподіл ваги по осях у співвідношенні 50:50 забезпечують зразкову маневреність у будь-якій ситуації. Водночас поліпшені комфорт і звукоізоляція роблять автомобіль ідеальним як для щоденних поїздок, так і для подорожей на великі відстані.

 

Кожен елемент дизайну BMW 2 серії Coupe спрямований на досягнення оптимальної ефективності та аеродинаміки. Наприклад, активні заслінки в решітці радіатора BMW мають десять ступенів регулювання. Їхнє становище змінюється у залежності від потреби двигуна в додатковому охолодженні.

 

Обтічність кузова покращують такі елементи, як повітроводи по краях переднього бампера, виконані в одній площині з кузовом дверні ручки, аеродинамічні колісні диски і практично плоска поверхня днища з елементами структурної жорсткості, форма яких продиктована напрямком повітряного потоку.

 

Відмінними рисами версії BMW M240i xDrive Coupe є виконані в чорному кольорі спліттер переднього бампера, бічні накладки на пороги і дифузор, а також накладки зовнішніх дзеркал заднього виду М і пофарбований у колір кузова задній спойлер. Модифікація M Performance має спеціальні аеродинамічні елементи в передній частині днища, які оптимізують потік повітря, щоб знизити підйомну силу на передній осі.

 

У конструкції силової структури кузова використовувалося поєднання сталей гарячого штампування, багатофазних сталей і алюмінієвих сплавів. Високоміцний кузов дозволив домогтися максимального рівня пасивної безпеки водія і пасажирів, висока жорсткість на кручення забезпечила точність управління, а виконані з алюмінію капот і передні бічні панелі кузова дозволили додатково знизити масу автомобіля.

 

Інтер'єр, орієнтований на водія.

 

Інтер'єр нового BMW 2 серії Coupe створює особливу спортивну атмосферу і традиційно для BMW є орієнтованим на водія. За рахунок спадаючої лінії даху, високій центральній консолі й архітектури приладової панелі, яка утворює єдине ціле з дверними панелями, створюється відчуття справжнього спортивного кокпіта, що огортає водія і переднього пасажира.

 

Індивідуальні сидіння другого ряду дозволяють заднім пасажирам повною мірою насолодитися комфортом і динамікою нового купе. Легкий і зручний доступ на задній ряд забезпечує функція Easy-Entry, завдяки якій передні сидіння зрушуються вперед при складанні спинок.

 

Новим дизайнерським акцентом стали трапецієподібні поверхні на дверних панелях, які доповнюються стильним підсвічуванням при наявності опціонального пакету комфортного освітлення.

 

Автомобілі у виконаннях M Sport і версія BMW M240i xDrive Coupe відрізняють чорні глянцеві декоративні планки. Інші індивідуальні особливості цих версій - обробка салону поєднанням Alcantara/Sensatec з синім контрастним швом, шкіряне рульове колесо М, м'які накладки для колін на центральній консолі, накладки на педалі М, килимки М і особливий режим відображення М на дисплеї панелі приладів. Оздоблення стелі виконано в кольорі М «Антрацит», а накладки на пороги доповнені логотипами М.

 

Опціонально пропонуються декоративні планки М «Алюміній Tetragon». Варіанти обробки шкірою Vernasca включають усебе чотири кольори в поєднанні зі стандартними спортивними сидіннями і два - з сидіннями М Sport.

 

Перелік додаткових опцій продовжують спортивні сидіння з електричним регулюванням, включаючи функцію пам'яті водійського сидіння, обігрів рульового колеса, механізм автоматичного складання дзеркал заднього виду і салонне дзеркало заднього виду з автозатемненням, а також сидіння М Sport з інтегрованими підголівниками.

Доступний в якості опції скляний люк в даху став майже на 20% більше, ніж у моделі попереднього покоління.

 

Об'єм багажного відділення нового BMW 2 серії Coupe збільшився до 390 літрів, вантажна висота знизилася на 35 мм, а максимальну універсальність використання забезпечила спинка заднього ряду сидінь, що складається у співвідношенні 40:20:40.

 

Особливості високотехнологічного шасі.

 

Маневреність, точність рульового управління і швидкість проходження поворотів нового BMW 2 серії Coupe стали ще вище, ніж у попередній моделі. Динамічні якості моделі доводилися до ідеалу на випробувальних полігонах BMW Group і легендарній трасі Нюрбургрінг.

 

У конструкції підвіски використовуються компоненти, спочатку розроблені для моделей BMW 3 серії і BMW 4 серії, але переналаштовані й адаптовані спеціально для компактного купе. Передня двоважіль і задня п'ятиважельна підвіска спроектовані таким чином, щоб легка конструкція поєднувалася з високою жорсткістю. Одні лише нові ступичні підшипники задніх коліс дозволили зменшити масу на 2,7 кг у порівнянні з моделлю минулого покоління, а рівень тертя у них знизився до 45%.

 

Всі BMW 2 серії Coupe об'єднує наявність стандартних амортизаторів з прогресивними характеристиками, які формують ідеальний баланс між спортивностю і комфортом. Вони здатні змінювати амортизучу силу в залежності від профілю нерівностей дороги, забезпечуючи оптимальну плавність ходу. Стандартна підвіска нового BMW 2 серії Coupe реагує на найменші зміни рельєфу дорожнього полотна, а електромеханічне рульове управління сервотроніком значно спрощує маневрування в місті і під час паркування.

 

Опціональна підвіска M Sport (пропонується в якості стандартного оснащення для BMW M240i xDrive Coupe) відрізняється більш жорстким налаштуванням і доповнена адаптивним спортивним рульовим керуванням. Версія BMW M240i xDrive Coupe стандартно оснащується гальмівною системою M Sport і диференціалом M Sport.

 

У числі додаткових опцій присутня адаптивна підвіска М з амортизаторами з електронним управлінням. Її налаштування варіюються від збалансованого режиму COMFORT для поїздок на далекі дистанції до особливо динамічного режиму SPORT PLUS. Крім того, в режимі ADAPTIVE налаштування підвіски, рульового управління і силового агрегату змінюються у залежності від стилю керування.

 

Інтелектуальна система повного приводу BMW xDrive в моделі BMW M240i xDrive Coupe має виражене налаштування з акцентом передачі тяги на задню вісь і ефективно протидіє тенденціям до появи недостатньої поворотності.

 

У конструкції повного приводу використовується багатодискова муфта з електронним управлінням, яка розподіляє потужність між передніми і задніми колесами в залежності від дорожніх умов.

 

Диференціал M Sport з електронним управлінням входить в стандартне оснащення BMW M240i xDrive Coupe, підвищуючи курсову стійкість, а також маневреність автомобіля і швидкість проходження поворотів. При необхідності передача тяги з ненавантаженого колеса на внутрішній стороні повороту зміщується до зовнішнього колеса з максимальним рівнем зчеплення з дорогою. Таким чином, вся потужність двигуна спрямована на ефективне прискорення при виході з поворотів. Ступінь блокування диференціала М Sport варіюється у діапазоні від 0% до 100%.

 

У ситуаціях, коли в повному приводі немає необхідності, тяга шестициліндрового двигуна передається виключно на задні колеса. Система повного приводу BMW xDrive забезпечує оптимальне зчеплення з дорогою і дарує ні з чим ні порівнянне задоволення від керування BMW.

 

Гальмівна система М Sport відрізняється чотирипоршневими фіксованими супортами на передній осі і однопоршневими плаваючими супортами - на задній. Їх прикрашає логотип М, при цьому доступні варіанти забарвлення в синій або червоний колір.

 

Функціонал системи динамічного контролю стійкості (DSC) включає в себе не тільки ABS і динамічний контроль тяги (DTC), але і різні функції, що підвищують стабільність руху на дорогах з різним покриттям. Функція Performance Control розподіляє тягу між задніми колесами в залежності від ситуації. У разі, якщо при гальмуванні задні колеса знаходяться на покриттях з різним рівнем зчеплення, застосовується імпульсне коригування рульового управління, щоб допомогти водієві стабілізувати траєкторію руху автомобіля.

 

Новий BMW 2 серії Coupe пропонує великий вибір розмірів і дизайну колісних дисків: починаючи зі стандартних 18-дюймових легкосплавних дисків M і закінчуючи 20-дюймовими дисками з лінійки M Performance. Шанувальники трек-днів особливо оцінять опціональні шини зі спортивними характеристиками.

 

Потужні та ефективні двигуни.

 

Новий BMW M240i xDrive Coupe не має аналогів у своєму класі, маючи у своєму розпорядженні потужний шестициліндровий двигун BMW TwinPower Turbo робочим об'ємом 3,0 літра. Високоспритний характер силового агрегату поєднується з його врівноваженою роботою - ідеально як для міських умов, так і для заїздів по треку.

 

Алюмінієвий блок циліндрів містить колінчастий вал, виконаний з кованої сталі, а система прямого вприскування палива розвиває робочий тиск аж до максимальних 350 бар. При потужності двигуна 387 к.с. розгін з 0 до 100 км/год займає всього 4,3 секунди.

 

Чотирициліндровий турбований дизельний двигун об'ємом 2,0 літра з віддачею 190 л.с. і 400 Н·м дарує BMW 220d Coupe видатну ефективність, яка виражається у видатну динаміку і помірну витрату палива. Розгін з 0 до 100 км/год у дизельній версії займає всього лише 7 секунд.

 

Всі двигуни поєднуються зі стандартною восьмиступінчастою автоматичною коробкою передач Steptronic. Трансмісія здатна використовувати дані навігації, щоб підготуватися доповороту або зупинки на перехресті. Це дозволяє мінімізувати число надлишкових перемикань передач і заздалегідь знижувати передачі перед спрогнозованим уповільненням.

 

Спортивна восьмиступінчаста автоматична коробка передач Steptronic є частиною стандартного оснащення BMW M240i xDrive Coupe і опцією для всіх інших версій нового BMW 2 серії Coupe. Крім додаткових пелюсток перемикання передач, вона включає в себе функцію Launch Control для ефективніших стартів з місця, а також функцію Sprint, яка забезпечує максимальну динаміку при різкому наборі швидкості або обгоні.

 

Для активації функції Sprint необхідно потягнути лівий підрулевий перемикач і затримати його в цьому положенні на 1 секунду. Трансмісія переключиться на найнижчу з доступних передач, а налаштування шасі будуть переведені в спортивний режим.

 

Широкий список систем допомоги водієві.

 

Новий BMW 2 серії Coupe отримав значно розширений перелік систем допомоги водієві. Вже на рівні базового оснащення присутня сигналізація аварійного зближення при парковці.

 

Серед систем, доступних в якості опції - асистент керування з системою попередження про виїзд з займаної смуги руху, система допомоги при русі заднім ходом з попередженням про перешкоди, що наближаються в поперечному напрямку, активний круїз-контроль з функцією Stop & Go, асистент паркування, включаючи камеру заднього виду, а також функції кругового огляду і дистанційного 3D-огляду.

 

Вперше для BMW 2 серії Coupe пропонуються проекційний дисплей, що відображає інформацію про керування на лобовому склі, і реєстратор BMW Drive Recorder.

Читати далі