Електромобільність BMW, концепція екологічності та заходи із збереження клімату від BMW

КОНЦЕПЦІЯ ЕКОЛОГІЧНОСТІ У BMW.

КОНЦЕПЦІЯ ЕКОЛОГІЧНОСТІ У BMW.

Завдяки спланованій стратегії впровадження концепції сталого розвитку, BMW Group встановлює нові стандарти в автомобільній промисловості.

Для BMW Group, задоволення від водіння виходить далеко за рамки мобільності. Це тому, що тема екологічності для нас є ключовим питанням, в якому ми не робимо компромісів. Навпаки, ми рухаємось у майбутнє із абсолютно новою та послідовною стратегією, яка не тільки виходить за межі нашої прямої сфери впливу, але і піднімає тему екологічності та сталого розвитку на абсолютно новий рівень. За останні роки та десятиліття ми вже впровадили високі стандарти в оцінці життєвого циклу наших автомобілів —від використовуваних ресурсів та споживання енергії до переробки. У найближчі роки ми плануємо постійно розширювати нашу далекосяжну стратегію електрифікації, а в 2023 році запропонувати 25 електрифікованих моделей. Однак мету кліматичної нейтральності та руху без викидів можна досягнути лише за допомогою різноманітних електрифікованих приводних технологій. Саме тому для того, щоб досягти ще більшої гнучкості відносно потреб наших клієнтів, ми продовжуватимемо присвячувати свій час розробці водневих паливних елементів у технологічно нейтральному підході. Ми вже представили BMW i Hydrogen NEXT на IAA 2019. Нашим наступним кроком буде презентувати невелику серію BMW i Hydrogen NEXT у 2022 році. Так, крок за кроком, ми пробиватимемо новий шлях до екологічно чистого майбутнього без викидів.

Читати далі
МИ НЕ СТВОРЮЄМО ЕКОЛОГІЧНІСТЬ У BMW. МИ РОБИМО BMW ЕКОЛОГІЧНО ЧИСТИМИ.
Олівер Ціпсе – голова ради директорів BMW AG

ВТІЛЕННЯ КОНЦЕПЦІЇ ЕКОЛОГІЧНОСТІ У BMW iX.

Електромобільність BMW, екологічність у виробництві BMW iX i20
Електромобільність BMW, впровадження стратегії сталого розвитку у виробничих лініях BMW

ВСТАНОВЛЕННЯ КУРСУ У ПРОЦЕСІ СТВОРЕННЯ ДОДАНОЇ ВАРТОСТІ.

Ми знаємо, як цілісно мислити про екологічність. Ось чому ми оптимізуємо процес розробки та виробництва наших автомобілів. Наша мета – екологічний ланцюг створення доданої вартості, який покриває власні потреби переробленими матеріалами та відновлювальною сировиною – включно з енергопостачанням. Слід визнати, що ми ще не досягли цього в повній мірі, але вже досягли значних успіхів. Не лише використання ресурсів відіграє ключову роль у бізнес-моделі BMW Group, а й зменшення викидів CO2. Через збільшення частки електрифікованих моделей та виготовлення їх високовольтних батарей, що збільшує використання енергії та ресурсів, нам доводиться впроваджувати особливо далекосяжні заходи по ланцюжку доданої вартості щодо зменшення викидів CO2. Одним з цих методів є визначення впливу CO2 для ланцюга постачання матеріалів. Це буде одним з критеріїв, які слід буде враховувати при призначенні контрактів постачальникам і, таким чином, BMW Group стане першим виробником автомобілів із конкретними цілями до своїх ланцюгів виробництва. Адже якби ми цього не зробили, посилення електрифікації призвело б до різкого збільшення викидів СО2 у ланцюзі постачань. Ми ініціювали різку зміну курсу та поставили собі за мету знизити викиди СО2 у ланцюгу постачань у 2020 році на 20% порівняно з 2019 роком.

Електромобільність BMW, екологічна стратегія виробництва BMW

ПЕРЕОСМИСЛЕННЯ ВИРОБНИЦТВА.

Підписавши у 2001 році програму ООН з охорони навколишнього середовища «Міжнародну декларацію про екологічне виробництво», ми взяли на себе зобов'язання максимально знизити вплив на навколишнє середовище та споживання ресурсів у всьому світі. BMW Group зі своїми офісами та заводами вже є еталоном ефективності використання ресурсів та низьких викидів CO2. Тому що ми хочемо бути не лише частиною сталого майбутнього – ми хочемо бути рушійною силою цього процесу. Тому ми поставили собі найвищі цілі у галузі до 2030 року. Для моніторингу та аналізу наших далекоглядних заходів ми запровадили системи екологічного менеджменту на всіх наших існуючих виробничих потужностях, які також постійно оптимізуються та досліджуються. Тільки таким чином ми можемо бути точно впевненими в ефективності наших стандартів та нормативних актів.


Разом з розширенням використання відновлюваних джерел енергії та перероблюваної сировини у нашому виробництві, ми також встановлюємо важливий курс завдяки операціям з переробки. Сьогодні 99% відходів, що утворюються внаслідок виробництва 2,5 мільйонів автомобілів BMW щороку, переробляються та відновлюються. І ми постійно працюємо над тим, щоб підняти цю планку ще вище. Тож те, що BMW є значно більш екологічною компанією у порівнянні з рештою німецьких виробників автомобілів, не є випадковістю. Підтвердженням цього є факт того, що для вироблення одного транспортного засобу на наших заводах виділяється менше викидів СO2.

ВИКОРИСТАННЯ ЕКОЛОГІЧНИХ МАТЕРІАЛІВ.

Електромобільність BMW, деревина з сертифікатом FSC.

Деревина з сертифікатом FSC.

BMW Group тісно співпрацює з Лісовою наглядовою радою (FSC) і активно прагне до відповідального та екологічного використання лісового господарства, дотримуючись суворих стандартів. Наприклад, декоративне оздоблення панелі приладів у BMW i3 виконане із сертифікованого FSC дерева евкаліпта.
Електромобільність BMW, екологічність BMW, кенаф

Кенаф.

Кенаф – рослина з сімейства гібіскусових з волокнами, які використовуються у широкому діапазоні комерційних цілей. Інтер'єр BMW i3 містить 30% кенафу і, отже, встановлює стандарти у виробництві автомобілів для екологічного використання ресурсів.
Електромобільність BMW, екологічність BMW натуральний каучук

Натуральний каучук.

Як перший світовий виробник автомобілів, BMW Group починає оснащувати свої автомобілі шинами із екологічно чистого натурального каучуку. Плагін-гібрид BMW X5 xDrive45e (витрата палива в змішаному циклі: 1,7 - 1,2 л/100 км (WLTP), 2,1 - 1,6 л/100 км (NEDC); споживання електроенергії в змішаному циклі: 27,7 - 24,3 кВтч /100 км (WLTP), 25,2 - 23,5 кВтч/100 км (NEDC); викиди CO2 в змішаному циклі: 39-27 г/км (WLTP), 47-37 г/км (NEDC)) з 22-дюймовими дисками, що поставляються у стандартній комплектації з шинами, в яких вміст натурального каучуку було збільшено відповідно до екологічних та соціальних стандартів. Сертифіковано FSC. З цією метою BMW Group співпрацює виключно із брендом Pirelli. Разом з представниками соціальних закладів та переробки природного каучуку ми заснували незалежну Всесвітню платформу екологічного натурального каучуку (GPSNR) у 2019 році. Метою є структурувати весь ланцюжок використання натурального каучуку у виробництві таким чином, щоб він був помітно екологічним.
Електромобільність BMW, екологічність BMW, Econyl

Econyl.

Переробка основних матеріалів є важливим показником цілісної стратегії сталого розвитку у BMW Group. Гарним прикладом відновлених матеріалів, які відповідають нашим вищим стандартам якості, є використання матеріалу Econyl. Це нейлонова пряжа, що видобувається з нейлонових відходів завдяки спеціальній процедурі та використовується, наприклад, для виробництва килимків. Ми вже використовуємо Econyl у верхньому шарі покриття підлоги, а також у килимках BMW iX.
Електромобільність BMW, екологічність BMW, алюміній

Алюміній.

Разом зі сталлю, алюміній є найважливішим ресурсом у процесі виробництва у BMW Group. Відповідно висока цінність додається до всього ланцюжка доданої вартості з точки зору ефективності використання ресурсів та енергії. Як член-засновник ініціативи з нагляду за алюмінієм (ASI), BMW Group активно бере участь у програмі сертифікації. Наприклад, встановлює та сприяє дотриманню суворих стандартів серед постачальників сировини. Крім того, до 50% алюмінію, що використовується у виробництві окремих компонентів, використовується повторно.

ПЕРЕРОБКА ЯК КЛЮЧОВИЙ ФАКТОР.

Електромобільність BMW, стратегії сталого розвитку у виробництві BMW, переробка.

На шляху до екологічного та заощадливого з точки зору використання ресурсів та стійкого до майбутніх змін виробництва, переробка матеріалів є важливим фактором, який ми використовуємо як один з інструментів. Разом з далекоглядним плануванням, повторне використання матеріалів у формі перероблених речовин також міцно закріплене у нашому ланцюжку доданої вартості. Загалом, ми вже можемо переробляти 99% відходів, що утворюються у нашому процесі виробництва.

ВТІЛЕННЯ КОНЦЕПЦІЇ ЕКОЛОГІЧНОСТІ У BMW iX.

Електромобільність BMW, екологічно чисте виробництво та переробка BMW iX

BMW iX встановлює нові стандарти екологічності. Завдяки цілісному підходу, BMW iX виробляє на 45% менше викидів, у порівнянні з автомобілем класу SAV з дизельним двигуном, ґрунтуючись на викидах парникових газів протягом усього життєвого циклу автомобіля. Цьому сприяють використання 100% відновлюваної енергії у виробництві та сировина, що прозоро закуповується впродовж всього ланцюжку поставок. У BMW iX екологічність можна відчути на дотик завдяки використанню натуральних чи перероблених матеріалів. Наприклад, шкіра в салоні відтінена з використанням натурального екстракту оливкового листя і не містить залишків хрому. Панель управління додаткової специфікації «Clear & Bold» виготовлена з FSC-сертифікованої деревини, а оздоблення підлоги та килимки – з Econyl.

ПЕРЕРОБЛЕНІ МАТЕРІАЛИ.

Електромобільність BMW, стратегії сталого розвитку у продукції BMW, перероблені матеріали

Завжди коли це має технічний, екологічний та економічний сенс, ми використовуємо перероблену та відновлювану сировину. Ми прагнемо значно збільшити частку таких матеріалів до 2030 року. У випадку з двома найважливішими ресурсами ми прагнемо отримати коефіцієнт 4-6 для алюмінію та 2-5 для сталі. Сьогодні ми вже використовуємо близько 25% вторинної сталі, до 50% вторинного алюмінію в деяких компонентах та до 20% вторинних термопластичних матеріалів. Таким чином, ми прагнемо створити технологію життєвого циклу для ефективної переробки, оскільки використання вторинних матеріалів значно зменшує викиди CO2.

ПЕРЕРОБКА НАШИХ ТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБІВ.

Електромобільність BMW, стратегії сталого розвитку у продукції BMW, переробка використаних автомобілів

Навіть коли подорож для BMW закінчується, вона все ще залишається важливою складовою ланцюга доданої вартості. Ми розглядаємо наші використані транспортні засоби, їхні окремі компоненти та матеріали не як відходи, що потребують утилізації, а як важливе джерело вторинної сировини. Повертаючи транспортні засоби із закінченим життєвим циклом, окремі компоненти до циркуляції сировини, переробка нашої продукції є одним із найважливіших інструментів для нашої мети екологічно чистого та заощадливого виробництва.

Електромобільність BMW, екологічність BMW, енергія

ЕФЕКТИВНЕ ВИРОБНИЦТВО ЕНЕРГІЇ.

BMW Group має прямий вплив на кількість викидів СО2 на власних заводах та об’єктах, і вже є еталоном у питанні ефективності використання ресурсів. До 2030 року ми прагнемо зменшити викиди СО2 на наших об’єктах на 80%. З цією метою ми отримуємо всю свою електроенергію з відновлюваних джерел. Починаючи з 2021 року, наші заводи та об’єкти стануть повністю кліматично нейтральними. По-перше, ми плануємо зменшити загальний рівень споживання енергії. По-друге, до того часу ми будемо використовувати лише відновлювані джерела енергії, за можливості згенеровані нами ж самими. Для цього ми систематично інвестуємо в оптимізацію енергоефективності наших об’єктів і проводимо експертизи на місцях щодо найкращого способу отримання енергії – наприклад, за рахунок використання водню, біогазу, біомаси чи геотермальної енергії. Використання водню також може зіграти важливу роль у деяких місцях, і зараз ми перебуваємо у процесі вивчення його ефективності для виробництва тепла на пілотному заводі. Водночас ми оптимізуємо енергоефективність нашого виробництва: зменшуємо необхідність опалення, використовуючи більше тепла відходів від процесів та оптимізуючи теплові цикли. Використання цифрових методів, таких як аналіз даних, дозволяє нам зменшити споживання електроенергії за допомогою розумного керування, разом з цим мінімізуючи кількість бракованих деталей.

ВТІЛЕННЯ СТРАТЕГІЇ СТАЛОГО РОЗВИТКУ НА НАШИХ ЗАВОДАХ.

Електромобільність BMW, екологічність BMW, екологічність заводу у Лейпцигу

Завод BMW Group у Лейпцигу.

Екологічна атмосфера – завод BMW Group у Лейпцигу є одним із найсучасніших та найбільш екологічних виробничих майданчиків у світі. З 2013 року тут з виробничих ліній з'їжджають автомобілі з електричним приводом і полегшеним шасі з CFRP. Це перший автомобільний завод у всій Німеччині, основним джерелом енергії для якого є чотири спеціально побудовані вітряні турбіни. Оскільки інноваційна ферма акумуляторів налічує близько 700 високовольтних батарей BMW i3, ми проводимо ряд заходів, щоб досягти ефективного керування ресурсами та енергією у виробництві. По-перше, ми постійно працюємо над продовженням терміну служби батарей. По-друге, акумуляторна ферма накопичує надлишки енергії від вітрогенераторів, а коли з’являється необхідність – система починає використовувати цей надлишок. Таким чином ми впливаємо на стабільність суспільної енергетичної системи.

Електромобільність BMW, екологічність BMW, екологічність заводу у Дінгольфінгу

Завод BMW Group у Дінгольфінгу.

Лідер завдяки радикальним заходам: будучи найбільшим заводом автомобілів BMW Group у Європі, завод у Дінгольфінгу зменшив споживання ресурсів та викидів на третину упродовж останніх десяти років. Це відбулось завдяки використанню інноваційних технологій виробництва та виробничого обладнання. У цих починаннях, новий енергетичний центр покладається на ефективне виробництво електроенергії та тепла, за допомогою теплоелектроцентралі (ТЕЦ). Вона перетворює газ на електроенергію та використовує тепло, що виникає в результаті процесу, як джерело енергії. Завдяки станції ТЕЦ та одній з найбільших у Німеччині систем сонячних панелей на даху, завод зараз покриває майже половину власних потреб у електроенергії. Решту необхідної енергії він отримує виключно із зовнішніх відновлювальних джерел. Зокрема в галузі керування відходами та утилізацією, прагнення до впровадження стратегії сталого розвитку в усіх сферах компанії є високим. Завод у Дінгольфінгу досягає найвищих показників завдяки ефективним заходам переробки, таким як інноваційна система пресування з вражаючими коефіцієнтом переробки – 99,8%.

Електромобільність BMW, екологічність BMW, екологічність заводу у Шеньяні

Завод BMW Group у Шеньяні.

Більш інновацій, менше шкідливих викидів. Разом з нашими виробничими об’єктами в Європі та Бразилії, для яких ми вже використовуємо електроенергію виключно з відновлюваних джерел, на нашому заводі у Шеньяні функціонує найефективніша система сонячних панелей BMW Group на сьогодні з піковою потужністю 15,1 мегаватів.

Електромобільність BMW, проект сталого розвитку BMW

ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ – ЦЕ НАША МОТИВАЦІЯ.

За допомогою таких проектів як Cobalt for Development (екологічний видобуток кобальту), ми поетапно впроваджуємо свою стратегію сталого розвитку в наше навколишнє середовище, а отже, у всі етапи нашого ланцюжка доданої вартості. Завдяки нашим основним принципам, а також підтримці та заохоченню, ми можемо гарантувати, що наші партнери в ланцюзі постачань також систематично відповідають нашим високим соціальним та екологічним стандартам.

НАШІ ВИСОКОВОЛЬТНІ БАТАРЕЇ: ІСТОРІЯ УСПІХУ.

Електромобільність BMW, екологічність BMW, батареї

Повторне використання батарей.

Енергоефективні до останнього вольта: Ми приймаємо усі вживані високовольтні батареї BMW у всьому світі, хоча законодавчих вимог до цього немає. Упродовж свого “другого життя” наші автомобільні батареї використовуються у стаціонарних системах зберігання, за допомогою яких ми послідовно облаштовуємо свої об’єкти по всьому світу. Таким чином, ми інтегруємо відновлювані джерела енергії в електроенергетику, підвищуючи її стабільність та знижуючи витрати для споживачів. І ми рухаємось далі до досягнення мети щодо виробництва без викидів CO2. Найкращим прикладом цього є наш завод BMW Group у Лейпцигу з акумуляторною фермою, що складається приблизно з 700 батарей BMW i3. Як буферне сховище для відновлюваних джерел енергії, вони допомагають накопичувати надлишки енергії вітрогенераторів, а потім інтегрувати їх назад в електричну мережу. Крім того, вони також зменшують енергетичні витрати під час виробництва.

Електромобільність BMW, Екологічність BMW, переробка батарей

Переробка акумуляторних елементів.

У випадку батарей, які перевищили термін ефективного використання у ролі стаціонарного сховища, ми також постійно збільшуємо ступінь переробки для цінних ресурсів. Це надає якісні перероблювані матеріали для виробництва наших нових літій-іонних батарей. Ми співпрацюємо з німецькою компанією-спеціалістом з утилізації Duesenfeld, щоб розробити метод, який дозволяє досягти ступеня переробки до 96% матеріалів, включно з графітом та електролітами. На даний момент після цього процесу залишаються лише змочені електролітами термопластичні матеріали.

Електромобільність BMW, Екологічність BMW, постачальник батарей

Ефективність використання ресурсів нашими постачальниками.

Встановлення тенденцій ще до початку виробництва: Як першопроходець у галузі сталого розвитку, наше слово також має велику вагу для наших постачальників – і ми цим користуємось. Ми уклали контракт з нашими виробниками акумуляторних батарей, відповідно до якого для виробництва п'ятого покоління наших акумуляторних елементів буде використовуватись лише «зелена» електроенергія. Це призведе до економії близько 10 мільйонів тонн CO2 до 2030 року. Це приблизно еквівалентно кількості CO2, яке місто з мільйоном жителів, таке як Мюнхен, виділяє щороку. Як учасник проекту про розкриття інформації про викиди вуглецю Carbon Disclosure Project (CDP), ми підтримуємо наших постачальників у вжитті заходів щодо зменшення викидів CO2 та збільшенні частки відновлюваних джерел енергії.

Електромобільність BMW, екологічність BMW, мобільність та відбиток СО2
Електромобільність BMW, екологічність BMW, мобільність

НА ШЛЯХУ ДО СТАЛОГО РОЗВИТКУ: МОБІЛЬНІСТЬ У МІСТІ.

Наше прагнення – завжди надавати максимум, особливо коли це стосується екологічного задоволення від водіння. Ось чому ми шукаємо нові шляхи в автомобільній галузі з нашими корпоративними цілями та їх реалізацією – шляхи, які ми також відкриваємо для наших клієнтів, маючи найбільший у світі ряд електрифікованих моделей.

Ми розробили BMW eDrive Zone, аби підтримати безпечне водіння у зонах, позначених як зони з низьким рівнем викидів тощо. Таким чином ваш плагін-гібрид BMW автоматично розпізнає, коли потрапляє в екологічну зону, і самостійно перемикається на повністю екологічний, чистий електричний режим водіння. З програмою BMW Points ви отримуєте бонусні бали за кожен кілометр, пройдений в електричному режимі, та вдвічі більше балів за водіння в екологічних зонах. Ви можете переглядати їхню кількість та керувати ними у застосунку My BMW*. Потім BMW Points можна перетворити на корисні винагороди, такі як безкоштовні квоти до BMW Charging.

Я хотів/ла би дізнатись більше про тему сталого розвитку у BMW Group.

*BMW Concept i4:

BMW Concept i4 – це повністю експериментальний автомобіль, який наразі не продається. Новіша серійна версія BMW Concept i4 ще не має сертифікації, тому показники споживання поки не відомі.

Читати далі